Premiery i nowości targowe 2021

    STADLER SIGNALLING ATO
    Aby zmaksymalizować wydajność istniejącej infrastruktury, automatyczną obsługę pociągów (ATO) firmy Stadler można dostosować do istniejących systemów automatycznej ochrony pociągu, centrów sterowania i taboru. Wykorzystując bezpieczeństwo leżące u podstaw ATP, Stadler może osiągnąć optymalizacje pod kątem maksymalnej częstotliwości pociągów, energooszczędności oraz komfortu jazdy. Różne algorytmy można dostosować do różnych potrzeb klientów. Ze względu na fakt, że każdy operator ma unikalną konfigurację systemów, Stadler zdecydował się opracować wysoce modułową platformę, która zapewnia szybkie i dedykowane podejście do indywidualnych potrzeb. W zależności od istniejącej infrastruktury i technologii w taborze, Stadler może szybko stworzyć spersonalizowaną koncepcję i zaoferować pełne rozwiązanie, łącznie z jego instalacją oraz modernizacją.
    STADLER SIGNALLING CBTC
    Stadler oferuje system CBTC oparty na najnowocześniejszej technologii, która cyfryzuje operacje kolejowe. Aby sprostać stale rosnącym wymaganiom operatorów transportu publicznego, Stadler opracował własny system klasy CBTC, który w oparciu o ideę ruchomego bloku, korzystając z łączności radiowej, zapewnia zwiększoną przepustowość linii. Projekty z wykorzystaniem Stadler Signaling CBTC są realizowane na przykład w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.
    STADLER SIGNALLING ETCS
    Rosnące wymagania dotyczące transportu kolejowego powodują, że firmy kolejowe koncentrują się na określonych celach strategicznych takich jak: poprawa prędkości podróży, interoperacyjność, efektywne wykorzystanie zasobów, optymalizacja wydatków na infrastrukturę i zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa. AngelStar (wspólne przedsięwzięcie firm Stadler i MerMec) to międzynarodowa firma inżynierska specjalizująca się w projektowaniu, opracowywaniu i dostarczaniu pokładowych rozwiązań sygnalizacji i sterowania ETCS na potrzeby światowego rynku kolejowego. Partnerstwo to łączy uzupełniające się mocne strony, wspólne długoterminowe wizje, spójne zasady biznesowe i silne zaangażowanie w innowacje zorientowane na klienta, otwierając nowe możliwości rynkowe. Efektem współpracy jest ETCS GUARDIA, wiodąca technologia sprawdzona w praktyce. System GUARDIA został już zatwierdzony w kilku krajach europejskich, takich jak Polska, Niemcy, Szwajcaria itp.
    PIĘTROWY ELEKTRYCZNY ZESPÓŁ TRAKCYJNY TYPU KISS, STADLER
    Elektryczny piętrowy zespół trakcyjny typu KISS produkcji Stadlera dla kolei słoweńskich Slovenske Železnice jest zgodny z najnowszymi technicznymi specyfikacjami interoperacyjności, w tym z prawnymi wymaganiami dotyczącymi przewozu osób z niepełnosprawnościami. Niska podłoga umożliwia wsiadanie na pokład pojazdu bez pokonywania różnicy poziomów, co skraca czas postoju na stacjach. Pojazd oferuje 292 miejsca siedzące, z czego 16 w pierwszej klasie, oraz 277 miejsc stojących i dwie zatoczki dla wózków inwalidzkich. W dwóch strefach wielofunkcyjnych jest też miejsce na dziesięć rowerów. Pojazdy są w pełni klimatyzowane i wyposażone w toalety dostępne dla pasażerów na wózkach inwalidzkich, nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz wifi.
    CONNECTING EUROPE EXPRESS W GDAŃSKU
    Już we wrześniu, podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO będziemy gościć pociąg specjalny Connecting Europe Express, który z okazji Europejskiego Roku Kolei 2021 wyruszy jesienią w podróż po całej Europie.
więcej...
    ALSTOM CORADIA ILINT
    Coradia iLint to pierwszy na świecie pasażerski pociąg wodorowy. Jest wyposażony w ogniwa paliwowe do przetwarzania wodoru w energię elektryczną, cichy, porusza się znacznie płynniej niż jednostki spalinowe. Co najważniejsze jest w pełni bezemisyjny – emituje jedynie parę wodną i wodę.
więcej...
    ALSTOM AUTOMATIC TRAIN OPERATION (ATO)
    Alstom to światowy lider ekologicznych i inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności cyfrowej i transportu przyszłości. Aby sprostać wyzwaniom związanym z zagęszczeniem ruchu, urbanizacją i ochroną środowiska na całym świecie, Alstom dostarcza swoim klientom zintegrowane systemy i produkty, łącząc pociągi i infrastrukturę z cyfrowymi rozwiązaniami.
więcej...
    ALSTOM TRAXX DC3
    Lokomotywa Traxx DC3 z modułem dojazdowym (funkcją Last Mile) to nowa generacja lokomotyw Traxx stanowiących najnowocześniejszą platformę czteroosiowych lokomotyw w Europie. Jest ona przeznaczona do ruchu na wszystkich typach linii kolejowych zasilanych w systemie 3 kV DC.
więcej...
    SAKSONIA! - LOKALIZACJA BIZNESOWA W NAJWYŻSZEJ FORMIE
    Jest wiele dobrych powodów, dla których ten region, położony w sercu Europy jest topową lokalizacją dla międzynarodowych firm, takich jak Alstom, Volkswagen, BMW, GLOBALFOUNDRIES, DHL czy NILES-SIMMONS-HEGENSCHEIDT.
więcej...
    RAILROAD & LIGHT RAIL VEHICLES
    Our extensive application experience and industry specific knowledge allow us to develop and manufacture high-performance products for primary suspensions in bogies as well as for secondary suspensions such as air spring systems.
więcej...
    MYJNIE SZYNOWE SULTOF
    Nowoczesne rozwiązania myjniowe dla taboru szynowego. Wysokie wymagania stawiane pojazdom komunikacji publicznej w zakresie czystości powodują, że Właściciele taboru szukają szybkich i nowoczesnych rozwiązań służących do mycia.
więcej...
    MYJNIA WÓZKÓW POJAZDÓW SZYNOWYCH
    W 2021 roku do szerokiej gamy produktów firmy Sultof sp. z o.o., przeznaczonych do mycia taboru kolejowego, dołączyła Myjnia wózków pociągów, tramwajów i metra oraz luźnych elementów umieszczanych na wózkach serwisowych.
więcej...
    LUMINATOR - INTELIGENTNE SYSTEMY INFORMACJI DLA PASAŻERÓW
    Luminator cieszy się uznaniem jako wiarygodny partner w zakresie systemów zapowiedzi i informacji pasażerskiej, dzięki dogłębnej znajomości takich zagadnień jak zapowiedź głosowa dla pasażerów (PA), systemy informacji pasażerskiej (PIS), mobilny monitoring wizyjny oraz możliwość integracji systemów innych firm.
więcej...
    GRUPA HÜBNER: DOSTAWCA SYSTEMÓW DLA BRANŻY MOBILNEJ
    Będąc światowym liderem w dziedzinie systemów przejść oraz wiodącym dostawcą systemów uszczelnień dla autobusów i pociągów koncern ten od dziesięcioleci dostarcza innowacyjne wyroby przeznaczone dla sektora transportowego.
więcej...
    NAGRODA MEDIALNA IM. JANA RACZYŃSKIEGO
    Rada Programowa 14. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO zaprasza do udziału w nowym konkursie, o nagrodę medialną im. redaktora Jana Raczyńskiego. Konkurs dedykowany jest mediom z branży transportu szynowego. Jego celem jest promocja rzetelnej wiedzy o działaniach branży transportu szynowego, w przestrzeni medialnej i informacyjnej.
więcej...
    REJESTRATOR CYFROWY PVR
    Pixel Video Recorder to centralna jednostka monitoringu wizyjnego o mobilnym charakterze i profesjonalnym zastosowaniu. Oprócz podstawowych funkcji w postaci integracji wszystkich urządzeń i odtwarzania z nich danych (w tym „na żywo”) PVR umożliwia również „przekazywanie dalej” obrazu wideo i strumienia audio...
więcej...
    INNOWACYJNY WIELOFUNKCYJNY WAGON MODUŁOWY M2
    Wagony m2, wyprodukowane w rybnickim warsztacie DB Cargo Polska, łączą w sobie wielofunkcyjność i modułowość. Konstrukcja wagonu może być dostosowywana do aktualnych wymagań – długość ramy oraz rodzaj zabudowy mogą być każdorazowo dobierane indywidualnie, zgodnie z wymaganiami klienta. Zapewnia to nadawcom ładunków dostosowane do ich potrzeb rozwiązania transportowe, a przewoźnikom możliwość szybkiej reakcji na pojawiające się oczekiwania klientów.