Nowości targowe

TRAKO2019 tramwaj zabytkowy
Historyczny skład z czasów Powstania Wielkopolskiego - wagon silnikowy Typu I z Bergische Stahlindustrie wraz z wagonem doczepnym Carl Weyer - przyjdź i zobacz go! (TZ05)
Historia: Tramwaje elektryczne ruszyły w Poznaniu 6 marca 1898 r. Pierwszymi wozami napędzanymi energią elektryczną były wagony typu I i II dostarczone z Bergische Stahlindustrie. Tramwaje typu I miały łukowo zakończone okna, a pasażerowie mogli skorzystać z 16 miejsc siedzących usytuowanych na ławach pod oknami.
Więcej...

DARPOL - Zapraszamy na nasze stoisko D25. Zaprezentujemy na nim całą gamę nowych praktycznych części zamiennych i wyposażenia do pojazdów szynowych, m.in. nowe typy osłon sprzęgów, zamków, oświetlenia, śmietniczek itp. www.darpol.bydgoszcz.pl

Mata wibroizolacyjna
W naszej ofercie nowość: mata pokryta obustronnie warstwą ochronną. Powierzchnia chroniąca może być o dowolnej gramaturze i grubości. Standardowa 120 g/m2 została przebadana pod kątem odporności na tłuczeń.
Epufloor Sp. z o.o. hala E, stoisko nr 03

Podkładki pod podkłady betonowe
Epufloor wprowadza nowy produkt: podkładki pod podkłady betonowe. Materiał montowany od spodniej strony podkładów, pozwala ochronić tłuczeń przed nadmiernym kruszeniem a tym samym wydłużyć żywotność zarówno jego jak i całego torowiska.
Epufloor Sp. z o.o. hala E, stoisko nr 03

Ekspozycja zewnętrzna
Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować o zgłoszonych przez Wystawców eksponatach taborowych.
Więcej...

WEIDMULLER - Nowa technologia łączeniowa SNAP IN. Szybka jak pstryknięcie palcami
Firma Weidmuller opracowała nową technologię łączeniową SNAP IN, pozwalającą na szybkie łączenie zarówno sztywnych jak i elastycznych przewodów. Odizolowany elastyczny przewód wkładany jest bezpośrednio do otwartego zacisku.
Więcej...

PF ELECTRONIC
Jako oficjalny partner takich firm jak BELDEN, Hirschmann i Lumberg Automation, będziemy prezentować rozwiązania produktowe z zakresu automatyki, sterowania i komunikacji, spełniające międzynarodowe normy stosowane w kolejnictwie takie jak EN50121-4, EN50155, EN45545-2 czy IEC61375.
Nowości z zakresu urządzeń sieciowych firmy Hirschmann stosowane w taborze kolejowym:
• BAT450-F LTE – Bezprzewodowy Access Point z dostępem do sieci LTE
• OCTOPUS OS40 – Switch sieciowy IP67 z wszystkimi portami Gigabit Ethernet
PF Electronic Sp. z o.o. Hala G, Stoisko nr 54
www.pf-electronic.pl

LEDATEL
Zapraszamy na stoisko D19, przedstawimy Państwu nowość firmy E Ink
- Elektroniczny papier – cięty
- Elektroniczny papier – kolorowy
Najnowszy moduł Platformy Leo Rail - Monitoring Pantografu.
Działanie systemu oparte jest na sztucznej inteligencji. W systemie dostępne są dwa moduły:
- Detekcja rozbłysków na styku pantografu
- Zygzakowanie sieci trakcyjnej

GROWAG
Premiera fotela kolejowego EQUINOX to odpowiedź na stale rosnące wymagania oraz zapotrzebowanie globalnego rynku kolejowego. Spełnia on najwyższe standardy innowacyjności oraz funkcjonalności. Dedykowany jest przede wszystkim do przedziałów kolejowych w segmencie Premium.
Więcej...

ENTE Sp. Z o.o.
ENTE Sp. z o.o. już od 16 lat projektuje oraz produkuje rozwiązania i systemy dla kolejnictwa. Szerokie zainteresowanie rozwiązaniami firmy jest efektem m.in. wysokiego poziomu technologicznego oraz unikatowości produktów w skali kraju i świata. Sztandarowym produktem spółki jest system dynamicznej informacji pasażerskiej AWIA SDIP®, który w czerwcu br. został nagrodzony Godłem Promocyjnym "Teraz Polska".
Więcej...

CARGORAIL
CargoRail to nowa era w branży kolejowej, od elastyczności procesów biznesowych, która pozwala naszym klientom wprowadzać zmiany w procesach biznesowych w pożądany przez nich sposób, do zintegrowanego modelu danych - bez potrzeby wypelniania formularzy na każdym etapie (załadunek / rozładunek ładunku, przygotowanie listów przewozowych lub deklaracji, manewry wagonów i obliczanie opłaty).
Więcej...

LARSDOTTER
Sécheron oferuje szeroki zakres rozwiązań dla pojazdów szynowych eksploatowanych w systemach AC, DC oraz pojazdów wielosystemowych, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa, ochrony i niezawodności. Nasze wyłączniki szybkie prądu stałego typu UR oraz styczniki typu BMS bardzo dobrze znają wiodący producenci pojazdów na całym świecie.
Więcej...

KOLSTER
MOCOWANIE BALISY TYPU MBK-1
Mocowanie balisy produkcji KOLSTER S.A. umożliwia zamocowanie balisy dowolnego producenta zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymaganiami określonymi w dokumentacji systemu ETCS na poziomie całej Europy tj. FFFIS for Eurobalise, Subset 036 oraz Dimensioning and Engineering rules, Subset 040.
Więcej...

IRIS
Szanowni Państwo!
Podczas targów TRAKO 2019, będziemy prezentować po raz pierwszy dla naszych klientów z branży transportu szynowego z Europy Środkowo-Wschodniej, najbardziej zaawansowany technologicznie sensor do Automatycznego Zliczania Pasażerów i innych obiektów - IRMA 6, który jest czujnikiem 6. generacji wyprodukowanym przez naszą firmę.
Więcej...

GRAW
Pojazd MotoTEC jest wyposażony w bezdotykowy, bezwładnościowy laserowy system pomiarowy. Na podstawie pomiarów parametrów geometrii oraz obydwu profili poprzecznych szyn, system umożliwia obliczenie stopnia zużycia główki szyny. Bezdotykowy pomiar falistości odbywa się w oparciu o zestaw czujników zamontowanych z obu stron pojazdu, nad szynami.
Więcej...

ELESA GANTER
Kolumnowe wskaźniki poziomu z czujnikiem HCV-E
Nowe wskaźniki dostarczają lub odcinają sygnał elektryczny (w zależności od wersji wykonania), gdy poziom cieczy spada do minimum. Wykorzystanie spawania ultradźwiękowego do połączenia elementów korpusu, gwarantuje absolutną szczelność wskaźnika.
Więcej...

DORACO
DORACO Infrastruktura i Rosehill Rail – stoisko C02
Rosehill Rail jest wiodącym producentem innowacyjnych systemów przejazdów torowo – drogowych z płyt gumowych. Nasze systemy, uznawane przez zarządców infrastruktury kolejowej na całym świecie, wyznaczają nowe standardy przejazdów torowo-drogowych o różnych zastosowaniach, w tym m. in.: na wszystkich rodzajach dróg, przejściach dla pieszych, przejazdach o zastosowaniu rolniczym, czy też przejazdach umożliwiających dostęp do torowisk przy pracach utrzymaniowych.
Więcej...

BIBUSMENOS
Innowacja projektowa w zakresie transportu tramwajowego - automatyczna smarownica torowa. Wielu mieszkańców dużych miast nie wyobraża sobie codziennego przemieszczania się po mieście bez transportu tramwajowego. Ten rodzaj transportu stwarza warunki do płynnej jazdy, pozwalającej uniknąć korków ulicznych. Tramwaje są pojazdami bezpiecznymi.
Więcej...

STADLER
Szanowni Państwo,
rozpoczyna się 13. edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO w Gdańsku. W tym roku Stadler prezentuje dwa różne typy pojazdów. Pierwszy to najnowszy elektryczny zespół trakcyjny typu FLIRT wyprodukowany w ramach rekordowego zamówienia ramowego na 71 ezt dla Kolei Mazowieckich. Drugi to tramwaj TANGO NF2 «nOVA» zbudowany dla czeskiego miasta Ostrawa. Pojazd pochodzi z pierwszego zamówienia na tramwaje otrzymanego przez Stadler Polska, realizowanego w siedleckim zakładzie spółki.
Więcej...