Janusz Piechociński wyróżnia Międzynarodowe Targi Gdańskie

Budowa polskiej marki za granicą, kreatywność, innowacyjność - to ważne elementy w strategii rozwoju gospodarki. W uznaniu za szczególne osiągnięcia na tym polu wiceprezes Rady Ministrów Janusz Piechociński wyróżnił firmy, które mogą się poszczycić szczególnie znaczącymi projektami w tym zakresie. W gronie wyróżnionych za wkład w rozwój polskiej gospodarki w sektorze związanym z transportem szynowym znalazły się Międzynarodowe Targi Gdańskie SA. W środę, 8 października 2014 r. wiceprezes Rady Ministrów Janusz Piechociński przekazał list gratulacyjny Andrzejowi Kasprzakowi, prezesowi Zarządu MTG SA.

Międzynarodowe Targi Gdańskie od niemal dwóch dekad są organizatorem targów TRAKO. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO poprzez wieloletnią współpracę z branżą zyskały status drugiej co do wielkości i znaczenia imprezy wystawienniczej w Europie.

MTG SA organizują również Forum Transportu Intermodalnego FRACHT, wydarzenie skierowane do wszystkich ogniw łańcucha logistycznego w Polsce. Głównym celem projektu jest integracja firm i organizacji dla efektywnej pracy na rzecz całego sektora transportowego.

Będąc członkiem Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, MTG wspierają działania promocyjne na rzecz zbiorowego transportu publicznego i rozwijają zagraniczną współpracę Izby poprzez wieloletnią obecność na wielu wydarzeniach w Europie.

Uroczystość wręczenia przez wiceprezesa Rady Ministrów wyróżnień przyznanych z okazji 25-lecia wolnej Polski i 10-lecia członkostwa w UE towarzyszyła IV Kongresowi Kolejowemu odbywającemu się 9 października 2014 r. w Łodzi.